رفتن به مطلب
  • 0

چگونگی فشرده سازی حداکثری فایل ها ؟

am22

سوال

سلام درگیر فشرده سازی فایل هستم دوستان سوالی که منو درگیر کرده بهترین نرم افزار فشرده ساز که گیگ رو به مگابایت تبدیل کنه چی میتونه باشه!

لازم به ذکر هست که انواع متعدد برنامه های فشرده سازی رو تست کردم!

دو پارمتر زمان و میزان فشرده سازی حداکثری ملاک کار هست!

گاها دیده میشه که بعضی از دوستان فایل ها رو به فرمت exe با نهایت فشردگی قرار میدن این فایل ها رو چگونه میشود ساخت!؟ 

ویرایش شده توسط am22
عنوان اشتباه
لینک به دیدگاه

2 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال های توصیه شده

• 0

(من یک پاسخ ارسال کردم که متاسفانه ناپدید شد، خلاصه رو مجدد میگم.)

در ۱ ساعت قبل، am22 گفته است :

سلام درگیر فشرده سازی فایل هستم دوستان سوالی که منو درگیر کرده بهترین نرم افزار فشرده ساز که گیگ رو به مگابایت تبدیل کنه چی میتونه باشه!

لازم به ذکر هست که انواع متعدد برنامه های فشرده سازی رو تست کردم!

دو پارمتر زمان و میزان فشرده سازی حداکثری ملاک کار هست!

گاها دیده میشه که بعضی از دوستان فایل ها رو به فرمت exe با نهایت فشردگی قرار میدن این فایل ها رو چگونه میشود ساخت!؟ 

جواب دقیقی بدون اطلاع از ماهیت اطلاعات، سخت افزار ، محدودیتها و انگیزه شما نمیشه داد. در کل 7Zip نرم افزار مناسبیه. اگر سخت افزار مناسبی دارین و سازگاری براتون مهم نیست از LZMA2 استفاده کنین. اگر سازگاری فایل براتون مهم و میخواین مثلا Zip باشه انتخابتون محدود میشه. در کل پیشنهادم اینه که فضای بیشتری بگیرین تا اینکه بخواین فایلها رو خیلی فشرده کنین، همه فایلهای فشرده نمیشن ممکنه بزرگتر هم بشن. فیلمهای mkv، فایلهای صوتی mp، عکسهای jpg معمولن قبلش خوب فشرده شده هستن.

برای ساخت فایل exe (الگوریتم بازگشایی + آرشیو) هم باید از امکان Self Extracting Archive استفاده کنین. برای مثال WinRar/7Zip این امکان رو تحت عنوان SFX دارن.

ویرایش شده توسط silenceIsMyFun
ویرایش: افزودن اطلاعات بیشتر
  • لایک 9
لینک به دیدگاه
  • 0

یه سری از فایلهایی که خیلی فشرده میشوند باید شرایطش رو داشته باشن. فیلمها خیلی فشرده نمیشن همونطور که بالا هم بهش اشاره شده . اما در کل دو ابزار فشرده سازی هست که میتونه بیشتر از بقیه فشرده کنه :

ARC

KGB

البته kgb نزدیک به ۹ سال هست که دیگه آپدیت نشده ولی شاید به دردت بخوره.

• لایک 8
  • تشکر 1
لینک به دیدگاه
  • اضافه کردن...