رفتن به مطلب

کنترل دسترسی اپ ها به اینترنت و مشاهده میزان مصرف

Reza.m
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

سلام به همه ی دوستان و عزیزان

چند روز پیش دیدم که نمودار مصرف اینترنت ام  داره نشون می ده که یکی از دیوایس های شبکه ام داره چیزی رو با قدرت !!!!  آپلود می کنه ، مانیتور که کردم دیدم موبایلم هست که مشغول آپلود هست . قطعا این عمل برای هیچکس خوشایند نیست و از طرفی یک یوزر باید تا حدی بدونه که در دیوایس های داخل شبکه اش داره چه اتفاقاتی میفته ، برای هم دست به کار شدم تا ببینم چی به چیه 

اولین سوالی که  پیش میاد اینه که چطوری بفهمیم کدوم اپ داره این کار رو انجام میده ؟ :

مرحله اول

چند تا نرم افزار برای کنترل دیتای مصرفی اپ ها از گوگل پلی دانلود کردم و یکی یک چک کردم ، بهترین اپ با حجم کم و عملکرد ساده که پیدا کردم اپ Control my data  بود ،

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.orange.labs.mdcadvanced&hl=en

با توجه به سختی های دریافت اپ ها از گوگل پلی ، برای دوستان آپلود کردم و از لینک زیر قابل دریافت است :

https://www.mediafire.com/?6sp15222w9073hk

بعد از اجرای نرم افزار به راحتی نمودار میزان مصرف روزانه ، ساعتی ، ماهیانه و ... در درسترس خواهد بود ، همچنین لیستی از اپ های مصرف کننده ی اینترنت و میزان حجم مصرفی نمابش داده می شه .

70392844893710288610.png     36911254623206836257.png

خب حالا مرحله ی اول انجام شد ، نرم افزارهای مصرف کننده رو مشخص کردیم ، من در این مرحله فهمیدم که کیبورد Swype  که اینقدر هم دوستش دارم داره به خودش کلی حال می ده و نمی دونم چی !!!! آپلود می کنه 

مرحله بعدی جلوگیری از اتصال اپ های گوشی به اینترنت هست ، شاید خیلی از اپ ها لازم نباشه چپ و راست به اینترنت وصل باشند و با نوتیفیکیشن های اضافی یا نمایش تبلیفات مزاحم حجم شما رو مصرف کنند و مزاحمت ایجاد کنند ، برای این کار به نرم افزاری شبیه فایروال احتیاج داریم 

خوشحال باشید ، شما در دنیای بدون محدودیت اندروید هستید و اینجا هر چیزی امکان پذیره ، برای این کار اپ خیلی ساده ولی کاربردی AFWall + (Donate را پیشنهاد می کنم که واقعا فوق العاده است :

05495207664589417502.png

این هم اینترفیس نرم افزار که مشاهده می کنید خیلی ساده است و دسترسی اپ ها به اینترنت ، موبایل دیتا و غیره رو می تونید با یک تیک زدن و ایجاد لیست سفید یا سیاه تعیین کنید .

نسخه Donate  این اپ رو هم جهت راحتی کار دوستان آپلود کردم :

https://www.mediafire.com/?y8yecgn9lfj19cw

پسورد فایل های آپلود شده :

pcone.us

پ.ن 1 : این آموزش برای انجمن PCONE  تهیه شده و کپی برداری از آن تنها با ذکر نام انجمن مجاز است .

پ.ن 2 : و این است .... @PEYMAN     ;)

با آرزوی موفقیت برای دوستان 

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در تکمیل فرمایشات Rezam عزیز، عرض کنم اگر اشتباه نکنم این فایروال نیاز به Root داره که برای کسانی مثل من که الکی پول گارانتی دارن سبب ابطال گارانتیشون میشه.

برای حل این مشکل من برنامه No Root FireWall را پیشنهاد می کنم که علاوه بر عدم نیاز به روت، مثل Zone Alarm برای تک تک برنامه ها از شما اجازه می گیر.

noroot_firewall_ico2.jpg

دانلود از پلی استور:

https://play.google.com/store/apps/details?id=app.greyshirts.firewall&hl=en
این برنامه با ساخت یک VPN مجازی تمام کانکشن ها را می تواند مدیریت کند.

البته یک باگ کوچک در Note 3 در آن کشف کردم که قرار شد نویسنده اصلاحش کند و آن قطع شدن در هنگام تماس صوتی Viber است. درصورتی که برای شما هم این مشکل وجود دارد می توانید به نویسنده ایمیل بزنید تا زودتر حلش کند.

برنامه دیگر هم LostNet Firewall هست که مانند برنامه معرفی شده Rezam عزیز عمل می کند.

ویرایش شده توسط Shadow
لینک به دیدگاه

@Shadow

اگه لطف کنید تاپیک مجزا ایجاد کنید ، بهتره.

ممنون.

این پست من رو مدیر بخش میتونن حذف کنن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...